4.12.2017

Drevo je čoby stavebný materiál nestarnúcou klasikou. Aj keď pribudli rôzne materiály, ktoré sú oveľa trvanlivejšie, majú dlhšiu životnosť a treba viac vydrží, napriek tomu si drevo stále ponecháva svoju pozíciu čoby materiálu, ku ktorej sa ľudia stále a opakovane vracia. Platí to aj v prípade garáží. Neveríte?

Nutnosť údržby záujemcov neodrádzadřevěná garáž


Áno, je to tak. Drevo je skutočným evergreenom, hoci na rozdiel napríklad od betónu vyžaduje určitú starostlivosť. Musí sa natierať, aby sa čo najviac predĺžila jeho životnosť. Nátery sú samozrejme nákladné, vyžadujú pokiaľ možno každoročné opakovanie, alebo minimálne vo dvojročnom intervale je nutné ich vykonať znovu. Napriek tomu sú drevené garáže stále populárne a zrejme nikdy nevyjdú z módy. Tento prírodný materiál je na dotyk veľmi príjemný a tiež skvele zapadne prakticky na akýkoľvek pozemok.

Rýchla montáž je výhodou


Pochopiteľne montované drevené garáže sú šikovnú stavebnicou, ktorá sa dá z jednotlivých dielov poskladať za pár hodín. V tom tkvie veľká výhoda tohto typu garáží. Môžete parkovať v podstate takmer ihneď, akonáhle sa rozhodnete zaobstarať garáž. Na nič nečakáte. Garáž je zmontovaná z drevených panelov veľmi rýchlo. Pekne vyriešená drevená garáž sa potom podobá skôr efektnímu zrubu, než čomukoľvek inému. Plnia teda aj funkciu estetického prvku.

Tip na alternatívu: betónové garáže

Využite väčšieho priestoru


Podobná garáž drevená navyše ponúka aj priestor navyše, ktorý sa dá využiť napríklad aj ako skladisko náradia k autu, náhradných dielov a ďalších vecí. Oplatí sa preto uvažovať pri jej robení prakticky a radšej sa rozhodnúť pre rozsiahlejšie riešenie, teda rozmerovo väčšie garáž, ktorá vám ponúkne aj zaujímavú priestorovú rezervu, ktorú môžete využiť rôznym spôsobom. Efektné a zároveň tiež účelná je aj kombinácia garáže s prístreškom pre auto, ktoré sa často hovorí riešenie 1 + 1.