26.10.2017

Keď si zaobstaráte garáž, samozrejme potrebujete kvalitne vyriešiť aj vstup do garáže. Je to vo vašom vlastnom záujme. Preto venujte dostatočnú pozornosť garážovým bránam. Ak si vyberiete správna, zaručíte tým oveľa väčšiu ochranu svojmu vozidlu, bezpečnosť a samozrejme i pohodlie. Pomôže vám v tom dobre zvolení mechanika garážových brán. Ponúka sa veľmi jednoduché otváracia mechanizmy.

 

Občas je dobré vymeniť mechanizmy za nové02032010 623

Samozrejme, že aj betónové garáže potrebujú naozaj dobrá funkčné a bezpečná vráta. Ak si do novej garáže necháte staviť jednoduchá stará brána s ošúpaných zámkom, doslova tým dávate zlodejom pozvánku na to, aby vás prišli navštíviť. Ostatne, aj keď podobne jednoduché otváracia mechanizmy vydrží dosť dlho, javí sa ako pevné, aj tak nie je od veci o všetkom premýšľať a po určitej dobe mechanizmus otvárania vymeniť. Zlodeji sú totiž bohužiaľ vždy napred pred poctivci.

Dôležité sú senzory na bezpečnostné cúvaní

Ak naozaj nechcete, aby vás zlodeji navštívili, a je v takom okamihu jedno, či vedľa vášho domu stojí plechová garáž alebo napríklad akákoľvek iná, v rámci väčšej ochrany, bezpečnosti a pohodlia si kúpte nová brána so zámkom. Aké sú na to dôvody? Prvým je samozrejme bezpečnosť. Moderné otváracia mechanizmy majú napríklad senzory na bezpečnostné cúvaní, ak by niekto vrátami prechádzal vo chvíli, keď sa zatvárajú. Ďalej je dôležité, aby mechanizmy neboli príliš hlučné.

Ovládanie na pevné kódy dáva tromf zlodejom

Ide samozrejme primárne aj o ochranu prefabrikované garáže z jedného kusu. So staršími otváracími mechanizmy garážových brán si zlodeji vedeli rady. Diaľkové ovládanie fungovalo na pevnej kódy. Tie moderné disponujú zmenou kódu zakaždým, keď sa mechanizmus použije, takže nehrozí nebezpečenstvo, že by kód mohol niekto zistiť a neoprávnene použiť. Tiež nepotrebujete kľúče.