19.10.2017

Prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre betónové garáže? Dôvodov je celá rada. Poďme si ich teda spoločne prebrať. Predovšetkým ide o celý rad vynikajúcich úžitkových vlastností. Ďalej sú samozrejme v hre aj nižšie finančné náklady, než keby ste stavali sami, to je jednoznačne preukázané.

Výnimočná odolnosť betónubetonova garaze hotovegaraze 2

Ktoré dobré vlastnosti vám betónové garáže prinesú? Predovšetkým je to veľmi dlhá životnosť. Bez nadsadenia a preháňania môžeme povedať, že táto garáž prežije vás a dosť možno aj vašich potomkov. Betón je totiž materiálom veľmi trvanlivým. Nemusíte sa obávať, že by ho mohlo nepriaznivé klímu či čokoľvek iné poškodiť. Kvalitný betón disponuje skutočne mimoriadnou odolnosťou dažďu, vetru i slnku. Strach teda nie je na mieste. Naopak môžete staviť na jeho kvalitu, trvanlivosť, navyše v betónovej garáži vzniká priaznivá klíma.

Bez podlahy garáž nemá význam

Čím je vlastne hotová garáž tvorená? V zásade ide o veľmi jednoduchý korpus vyrobený z betónu. Tvarom sa jedná o kváder, ktorý má jednu kratšiu stenu odrezanú. Táto kratšia strana je vybavená bránami rôzneho typu. Ponúka sa napríklad sekcionálne brány alebo brány výklopné. Samozrejme je tento betónový kváder vybavený tiež podlahou. Garáž bez podlahy je k ničomu, pretože by zdola prenikala vlhkosť, ktorá by ničila aj karosérií vášho auta.

Vlhko autu škodí

Je to tak. Keby ste mali betónovú garáž bez vyriešenej podlahy a parkovali len na tráve, a to predovšetkým dlhodobo, bude to vášmu vozidlu veľmi škodiť. Samozrejme sa vlhko zdola usadzuje na karosérií, respektíve sa tam zráža z vodnej pary na vodu. Tá sa potom podieľa na vzniku korózie karosérie. Preto sa vám môže také zanedbanie veľmi nepríjemne vypomstiť. Rozhodne preto nevoľte nikdy garáž bez podlahy pre dlhodobé parkovanie. Výrazne by to skrátilo životnosť vášho automobilu.