13.10.2017

Zaobstarať si garáž je veľmi dôležitý krok. Zaistíte tak ochranu svojmu vozidlu pred lupičmi, nepriazňou počasia. Garáž sa rozhodne oplatí, pretože vám vydrží dlhé roky a dá sa navyše použiť nielen pre zaparkovanie vozidla, ale aj pre rad ďalších účelov. Mali by ste si ale garáž tiež poistiť. Uvidíte, že sa to môže hodiť.

Rozumné rozhodnutie neodkladajte5

Svoj rodinný dom si určite poistíte. Čo keby vás navštívili nepozvaní hostia v podobe zlodejov? Alebo prišla živelná pohroma v podobe veľkej vody. V takom prípade sa poistka domu rozhodne oplatí. Keď prídete o veľkú časť svojho majetku, uvidíte, že peniaze z poistky pomôžu k novému reštartu života. Tak prečo nepojistit napríklad aj betónové garáže? Rozhodne je to rozumné rozhodnutie, ktoré by ste nemali odkladať na neurčito. Lepšie je mať určitú istotu.

Dostanete finančnú náhradu

V okamihu, keď aj vaša plechová garáž bude poistená a príde napríklad veľká voda, ak žijete blízko rieky, dostanete potom z poistky finančné vyrovnanie. Ako ale vlastne garáž poistiť, aby to pre vás bolo výhodné, oplatilo sa vám to? Predovšetkým je možné zvoliť poistku garáže samotnej ako stavby. Ďalej sa samozrejme dajú poistiť aj veci vo vnútri garáže - čiže automobil samotný a ďalej tu uložené veci. Garáž vám totiž môže slúžiť aj ako skladisko napríklad náhradných dielov k vášmu vozidlu, ktoré sú tiež veľmi cenné a ich prípadná strata by pre vás znamenala veľkú škodu.

Všetko naraz nejde

Aj keď máte potrebné prefabrikovanou betónovú garáž z jedného kusu je vhodné ju poistiť. Rad poisťovní má aj komplexné poistky vzťahujúce sa ako na nehnuteľnosť aj na veci v nej. Ovšem poistku zahŕňajúce súčasne budovu garáže, motorové vozidlo v nej aj prípadne v garáži uložené veci, na trhu bohužiaľ nenájdete. To je potom nutné poistiť zvlášť. Teda zvlášť garáž a veci v nej a zvlášť auto.