7.10.2017

Pokojne môže nastať situácia, podľa ktorej je jednoznačnou voľbou pre garážovanie vášho vozidla drevo, respektíve drevostavba. V túto chvíľu sa teda potrebné rozhodujete, či vybrať len drevené státie čiže Carport, alebo zvoliť rovno drevenú garáž. Skúste si teda urobiť malé porovnanie oboch, aby ste zistili, čo vám bude viac vyhovovať.

Stavte na súlad materiálu2


Predovšetkým treba povedať, že drevená garáž sa môže stať príjemnou perlou vašej záhrady a celého obydlia. V akých prípadoch drevenú garáž alebo aj len garážové státie z dreva volíte? Zvyčajne v momente, keď tento materiál ladí s ostatnými stavbami. V prípade, že ste si vybudovali napríklad rodinný dom s výrazným množstvom drevených prvkov, alebo keď je vaša chalupa či chata celá z dreva alebo prevažne z tohto materiálu.

Prístrešok môže byť viacúčelový


Pre obyčajné státie pre auto väčšinou svedčí jednak nižšia obstarávacia cena, ale zároveň aj menšie nároky na priestor. Státie sa zmestí takmer kamkoľvek. Prístrešok pre auto sa tiež dá využiť aj na iné účely než pre státie automobilu, napríklad ako záhradné posedenie ku grilu, alebo pergola Voz vám zároveň pod prístreškom rýchlejšie uschne, než v samostatnej garáži. Ak chcete ale ochrániť vozidlo pred mrazom, slnkom i dažďom a vandalmi, bude vašou samozrejmou voľbou garáž z dreva.

Montovaná garáž je praktická


V prípade hotové garáže vás navyše postavenie drevenej budovy nebude stáť žiadnu veľkú energiu navyše. Ide totiž o montáž už hotových drevených panelov. Montované garáže sú preto veľmi praktické a zároveň cenovo priaznivé. Spoločne s nimi získavate navyše aj značný priestor. Môžete ho využiť na uskladnenie náradia, ale napríklad aj bicykle, motorky, kosačky na záhradu, zloženého záhradného nábytky, techniky k bazénu. Čo je teda lepšie - prístrešok alebo garáž? Záleží na vašich finančných možnostiach.