27.9.2017

Keď si zaobstaráte auto, nepochybne ho tiež potrebujete niekde zagarážovat. Je ale úplne jasné, že stavba garáže patrí medzi mimoriadne náročné investície. Ak by ste si chceli stavať murovanú garáž, vydáte za ňu obrovské peniaze. Preto sa oplatí aj možnosť hľadať iné, vhodnejšie riešenie. Čo sa vám vlastne ponúka?

Oveľa lepšie riešenie

V prípade, že staviate murovanú garáž, čaká vás pestrá paleta nákladov. Predovšetkým musíte nakúpiť stavebný materiál, čo je dosť vysoká suma. V neposlednom rade ide aj o nemalú časovú investíciu. Tá môže byť aj značne vysoká, ak treba plánujete stavať po víkendoch či voľných popoludňajších. Výsledkom môže byť, že sa stavba značne natiahne a vy budete môcť garážovať až za niekoľko mesiacov, a to je samozrejme veľký problém. Potrebujete totiž garáž čo najskôr, a tak sa dá uvažovať, že hotová betónová garáž bude v takom prípade oveľa lepším riešením.

Ušetríte peniaze aj nervybetonov gar rekers

Ďalšou otázkou je, koľko ste museli do murovanej betónovej garáže investovať. Ak použijete kvalitné materiály a nič nezanedbáte, môže sa cena vyšplhať pokojne aj do rozmedzí 7 000-9200 Eur. Nehovoriac o tom, že všetko bude veľmi dlho trvať. Ovšem prefabrikovaná betónová garáž v takomto porovnaní vychádza oveľa lepšie. Môžete sa v jej prípade dostať aj na cenu 4 400 Eur Z toho vyplýva, že úspora proti garáži murované bude 2960-4800 Eur. To je skutočne obrovská suma.

Jednoduché a rýchle osadenie

Ďalším bonusom navyše je skutočnosť, že betónová garáž z jedného kusu sa veľmi ľahko a rýchlo osadia. Je nutné len pripraviť pre ňu pôdu, respektíve teda základovú dosku či základové pásy a zaistiť dostatočný priestor pre manipuláciu ťažkej techniky, ktorá garáž privezie. Ide nákladné vozidlo, respektíve podvalník, na ktoré bude garáž naložené a samozrejme žeriav, ktorý ju premiestni z podvalníku na určené miesto.