21.9.2017

Zaobstarať si prefabrikovanou garáž je len prvý krok. Druhý krok je vytvoriť z nej skutočne kvalitný priestor, ktorý dokáže poskytnúť ochranu vášmu vozidlu. Veľmi dôležité preto je snažiť sa vytvoriť v garáži čo najvhodnejšie podmienky, aby vaše vozidlo nijako netrpel. Tým výrazne zvyšujete jeho životnosť.

Pozor na vodnú parubetonov gar

Správnou voľbou je celkom iste betónová garáž z jedného kusu, ktorá už svojim charakterom ponúka pre garážovanie auta čo najoptimálnejšie podmienky. Veľmi dôležité sú totiž stabilné podmienky, ktoré blahodárne pôsobia na karosériu vozidla a predlžujú jej životnosť. Každý výraznejšie teplotné výkyv je totiž pre vozidlo veľmi negatívnym javom. Para sa zráža vo vodu a to pôsobí na automobil negatívne, zvyšuje to jeho náklonnosť ku korózii.

Dobré vetranie je tiež dôležité


Z rovnakého dôvodu, teda predĺženie životnosti kovových i ďalších súčastí vozidla, je u hotové garáže dôležité i odvetrávanie garáže. To musí byť zabezpečené, inak máte zamiesené na veľký problém. Ovšem stabilné klimatické podmienky garážového priestoru a dobré vetranie ale nie sú jediným štandardom, ktorý by mala kvalitnú garáž spĺňať. Tým ďalším je napríklad aj kvalitná podlaha, ktorá si žiada aj správny náter. Nie je nič horšie, než nekvalitné farba, ktorá opadávať a potrebuje neustále opravy. Aj podlahe v garáži je totiž potrebné venovať náležitú starostlivosť.

Potřebujete silný film barvy

Jak tedy natřít podlahu prefabrikované garáže? Především musíte zajistit dostatečnou sílu nátěru, aby podlaha nepraskala. Podlaha totiž musí unese váhu vozidel, s nimiž budeme vjíždět dovnitř. Nejprve ale musíte připravit povrch na nátěr, který musí být suchý, bez nečistot a mastnoty. Je nutné takové povrch podlahy vyspravit. Na penetrační nátěr do hloubky se používá Reden barva, na vrchní nátěr pak tatáž barva ale týká neředěného, aby vytvořila hustý a silný film.