20.9.2017

Veľmi dlhá životnosť. Prijateľná cena. Príjemný vzhľad. Nízke náklady na údržbu. Všetky tieto prednosti tvorí hlavnú devízy, prečo si kúpiť a inštalovať garáž. Vlastne sme vymenovali takmer všetko, prečo v posledných rokoch veľa ľudí upúšťa od stavby garáže svojpomocne.

Nejde o zbytočný luxus2

V kurze sú v súčasnosti prefabrikované betónové garáže. Monolit, čiže korpus garáže dokáže pritom splniť vysoké požiadavky aj tých najnáročnejších klientov. Jedná sa vlastne o schránku, ktorá dokáže váš milovaný voz úplne dokonale ochrániť nielen pred nepriazňou počasia, ale vlastne pred akýmkoľvek poškodením. Možno premýšľajú, či nie je garáž z jedného kusu treba zbytočným luxusom, či by nestačila garáž bez podlahy. Určite nie. Garáž s podlahou ponúka oveľa väčší komfort.

Stabilné podmienky auto neničí

Ostatne, viete si vôbec predstaviť hotové betónové garáže bez podlahy? Vidíte, že nie! Nikto určite nechce, aby síce bol automobil chránený zo všetkých štyroch svetových strán a stropu navyše, a pritom dole odspodu k nemu prenikala vlhkosť. V zásade možno povedať, že taká garáž bez podlahy je z praktického pohľadu absolútne k ničomu. V garáži ide totiž o to, že auto nevlhne, má tu stabilné klimatické podmienky, ktoré ho nijako nepoškodzujú. Ak by ste no nemali podlahu, išlo by všetko navnivoč.

Hrdza nesmie užierať karosériu

Takáto betónová garáž z jedného kusu ale všetko vyrieši. Keby ste nemali pod autom podlahu, môže sa na karosérii zrážať vodná para. To iste nechcete, pretože tento jav je bohužiaľ priamou cestou ku korózii karosérie vášho plechového miláčika. Ušetrenie za podlahu v garáži by sa vám tak mohlo nepríjemne vypomstiť, pretože hrdza by zožierala vaše vozidlo a vy by ste tým výrazne znížili životnosť auta. A to by bola veľká škoda. Preto si rozhodne zaobstarajte garáž s podlahou.