15.9.2017

Vaše auto by rozhodne nemalo stáť na ceste alebo na ulici. Ak môžete, choďte s ním do garáže. Týmto spôsobom ho budete chrániť pred zlodejmi, ktorí bežia všade, kde majú príležitosť. Napriek tomu musíme poukázať na jednu vec. Aj v garáži nie je vaše auto úplne bezpečné. Mali by ste preto podniknúť aj ďalšie opatrenia, aby ste zlodejom skomplikovali prácu.

Najjednoduchší objekt ku vniknutiu

Policajné štatistiky prezrádzajú, že garáže sú jedným z najčastejších objektov, ktoré zlodeji nenechajú na pokoji. Zvyčajne si myslia, že garáž nie je dostatočne zabezpečená proti vniknutiu. A potom predpokladajú, že nájdu veľa rôznych skladovaných vecí, ktoré môžu ľahko speňažiť. Preto ak sa rozhodnete investovať do prefabrikovanej betónovej garáže, nepodceňujte ju. Je škoda, aby vám z takej garáže niekto ukradol vozidlo alebo nejaké veci.

Nepodceňujte zámky vrát

Betónová garáž z jedného kusu máva aj kvalitné vráta. Voľte také vráta, ktorá zaistí veciam aj vozu čo najlepšiu ochranu. Hodí sa napríklad sekčná brána na diaľkové ovládanie. Nikdy nepodceňujte zámky vrát, čo motoristi často robia. Jednoduchý garážový zámok môže predstavovať výzvu zlodejovi. Zatiaľ čo na svojom dome si napríklad dáte do dverí zámok s bezpečnosťou vložkou štvrtej triedy, na garáž dáte jednoduchý, ktorý pomocou drobného nástroja otvorí aj zlodej amatér. No povedzte, nie ste sami proti sebe?

Hodí sa aj pripoistenie1-jpg

Preto môžete zvoliť aj takú taktiku, že klasickú dverné vložku doplníte visiacim zámkom, ktorý bude zodpovedať danej bezpečnostnej triede. Môžete tiež zabezpečenie garáže doplniť tzv. Safety boxom. Pozor tiež na hotové garáže prepojenej s domom. V tomto prípade je potrebné zvoliť aj príslušné bezpečnostné dvere. Tie obyčajné by totiž mohli veľmi ľahko poslúžiť zlodejom ako ľahký vstup do domu. Dôležité je garáž nielen zabezpečiť, oplatí sa ju aj pripoistiť.