14.9.2017

Pohodlie a bezpečnosť, to sú dva dôvody prečo si na ukrytie svojho vozidla vybrať garáž a nie prístrešok. Ak sa niekto bude chcieť vlámať do otvoreného prístrešku, samozrejme má možnosť. Nečakajú ho žiadne zábrany a prekážky. Pokojne si bude môcť auto odviezť. V prípade garáže to ale bude mať oveľa komplikovanejšie.

Nikdy nenechávajte otvorené

Práve v tom majú hotové garáže veľkú výhodu. Zlodej sa do nich len tak nedostane, a ak áno, spravidla to vzbudí pozornosť a spôsobí veľký hluk. Avšak preto, aby bola vaša garáž chránená pred zlodejmi, samozrejme musíte aj niečo urobiť. V žiadnom prípade ju nenechávajte otvorenú, vždy ju zamykajte. A predovšetkým si pre garáž vyberte naozaj kvalitný vráta.

Odolnosť proti násilnému vypáčeniu predovšetkým

Aké požiadavky by ste mali mať na vráta, ktorá ochráni prefabrikované betónové garáže? Myslite na to, aby bola odolná proti násilnému vytiahnutiu a tiež vypáčenie alebo vylomenie, to je úplný základ. Darebákom tak značne skomplikujete situáciu. Keď uvidí, že sa brána len tak nedajú vylomiť, možno od svojho úmyslu odstúpi ešte skôr, než vôbec začali.

S diaľkovým ovládaním si ušetríte prácubetonov gar

Po druhé by ste sa mali zamerať aj na kvalitné ovládanie brán svoje betónové garáže. Samozrejme, je nezmysel, aby ste otvorili a zatvorili garáž manuálne. S takýmto otváraním by si tiež zlodeji ľahko poradili. Ale ak zvolíte motorické otváranie s diaľkovým ovládaním, aj nenechavé ruky dareba to budú mať oveľa zložitejšie a vy si ušetríte prácu pri každom otváraní a zatváraní.

Nezaskočí vás ani zlé počasie

Napríklad výhody garáže z betónu s diaľkovým ovládaním oceníte za zlého počasia. Vtedy nebudete musieť pred garážou vystupovať z vozidla. Okrem toho ak je garáž dverami spojená s ďalšími priestormi domu, ušetríte si tiež nutnosť ísť von, keď práve prší alebo sneží.