25.7.2017
 
Základným a najdôležitejším kritériom pri plánovaní bazéna býva jeho cena.
 
 
 

Aký bazén je ten pravý?

 
Práve peniaze rozhodujú o konštrukcii, prevedenie aj účelu bazéna na záhradu. Podľa priania a požiadaviek majiteľov záhrady potom vyberáme veľkosť, tvar a výšku hladiny bazéna. Rozhodne sa na bazéna neoplatí šetriť, najmä keď máme deti a nároky s ich vekom rastú.
 
 

Menšie bazény

 
Menšie mobilné a skladacie bazény majú najčastejšie kruhový či oválny tvar. Inštalácia na záhrade je veľmi jednoduchá, povrch na ktorom bude bazén stáť, musia byť úplne rovný, bez drobných kamienkov a ostrých predmetov. Môžete ho podložiť geotextíliou.
 
 
 

 

Bazény s pevnou konštrukciou

 
Bazény s pevnou konštrukciou, pre ktorú je opora práve voda, sú ďalším obľúbeným riešením. Bazén má železobetónovú konštrukciu a vnútri plastovú alebo nerezovou vaňu. Nákladnejším riešením sú bazény s keramickým povrchom. Vydrží vám desiatky rokov, ak je dodržaný technologický postup.
 

Plánujte

 
Než sa pustíte do investície v podobe bazéna je potrebné poznať odpovede na niekoľko otázok: Kto a ako bude bazén využívať? Aké sú v danej lokalite klimatické podmienky? Ak vám v oblasti často prší, pozemok je orientovaný na sever, potom sa neoplatí budovať vonkajší bazén bez ohrevu vody. Podložie okolo bazéna musí byť stabilný, preto vyberajte miesto pre bazén zodpovedne. Namiesto bazéna musí byť slnečné, ak nechcete neustále ohrievať vodu v bazéne. Bazén nedávajte pod stromami a v dosahu kríkov. Zabránite tak padanie lístkov a kvetov do vody. Okolo bazéna by mal byť dostatočný priestor pre priechod. Bazén možno zakrývať plachtou, ktorá ho ochráni pred nečistotami.