14.6.2017
 
Hodláte si zaobstarať nové auto, ale chýba vám kapitál na stavbu ďalšej garáže? Urobte to jednoducho a kúpte si jednu zo stavebnicových typov.
 
 

Mnoho nevydrží

Tým najjednoduchším spôsobom, ako zastrešiť svoje vozidlo, je stavba drevené konštrukcie. Drevená garáž je pekná a zároveň aj veľmi lacná. Jej problém spočíva hlavne v životnosti, ktorá nie je práve vysoká. Platí to hlavne vtedy, keď si vyberiete prefabrikovanou verziu. Šikovní tesári sa ale môžu pustiť do budovania garáže z dreva sami, čo nielen rapídne znížia náklady, ale môže predĺžiť ich životnosť. Záleží hlavne na kvalite použitých drevín. Aj tak by sa ale malo ísť len o dočasné riešenie, ktoré vám v momentálnej situácii pomôže vytrhnúť tŕň z päty.
 
 

Odolnejší plech

Variantom číslo dva je plechová garáž. Tá je síce o niečo drahšie, ale na druhú stranu disponuje vyššou odolnosťou. Miernym nedostatkom je vzhľad, ktorý môže veľa ľudí od kúpy odradiť. Na vonkajšom výzoru sa dá ale zapracovať, mnohokrát stačí iba nový náter. Kúpiť si dnes môžete aj typy, ktoré sú už v základnej verzii omietnuté, čo nielen výrazne zvýši ich atraktivitu, ale zároveň aj mierne zlepší tepelnoizolačné vlastnosti. Aj keď použijete omietku, kvôli lepšej tepelnej pohode by ste mali ako izoláciu zvoliť i polystyrén.
 
 

Najdrahšia možnosť

Skutočnú kvalitu v kategórii prefabrikovaných garáží dostanete až s betónovým modulom. Betónová garáž je na tom vo väčšine parametrov rovnako ako tehlová alternatíva. Podľa toho sa ale pohybuje aj jej cena, ktorá zvyčajne neklesne pod 5 000 euro. To môže byť trochu problém, ale keďže garáž z betónu ponúka plnohodnotnú ochranu pre vaše vozidlo a nejedná sa iba o provizórne riešenie, je cena adekvátna.
 

Prístrešky

Cenovo prijateľnú možnosťou môžu byť aj špeciálne prístrešky. Tie však garáž plnohodnotne nahradiť nedokážu, pretože poskytujú iba zastrešenie, ale žiadne zabezpečenie proti zlodejom.