17.5.2017
 
Garáž by mala byť neoddeliteľnou súčasťou každého rodinného domu. Nielenže poskytuje ochranu pre vaše vozidlo, ale môže zastávať aj iné úlohy, napríklad skladisko alebo malú dielňu.
 
 

Vysoko odolná garáž

 
Stavať dnes garáž z malty a tehál je nielen zdĺhavé, ale aj neekonomické. V súčasnosti sú v kurze prefabrikované garáže. Najobľúbenejším, najodolnejším a zároveň tiež najdrahším zástupcom prefabrikovaných garáží sú betónové moduly. Ide v podstate o betónovej kocky rôznych rozmerov, ktoré sú obdarené vstupnými bránami a strechou s odkvapom na odvod vody. V tomto prípade nemusíte nič stavať ani pripravovať. Vybudovanie ideálneho podložia, dovoz i samotné usadenie zariaďuje dodávateľ.
 
 

Prírodný materiál

 
Oveľa lacnejšie alternatívou sú garáže z dreva. Ich cena môže byť úplne marginálne, ale aj pomerne vysoká. Tu záleží nielen na veľkosti a vnútornom vybavení, ale hlavne na vašej šikovnosti a schopnosti zohnať lacný materiál. Garáže z dreva sa totiž dajú pomerne ľahko zostrojiť svojpomoci, chce to mať len trochu skúseností, dobrý stavebný plán a dostatočné množstvo surovín. Ak ste šikovní kutilovia, náklady na drevenú garáž môžete znížiť na minimum.
 
 

Stavebnica z plechu

 
Svojich fanúšikov majú aj plechové garáže. Skonštruovať túto stavbu iba z dielov, ktoré zoženiete, nemusí byť práve tým najlepším riešením. Dôležitý je hlavne plech, ktorý musí byť kvalitne pozinkovaný, inak vám skôr alebo neskôr začne garáž korodovať. Oveľa lepšie možnosťou je kúpiť si plechovú garáž pri solídneho predajcu. Zostrojiť plechovú stavebnicu netrvá dlho ani k tomu nepotrebujete žiadne špeciálne schopnosti, iba sadu skrutkovača a možno jeden pár šikovných rúk naviac.
 
 

Zlepšenie vzhľadu

U plechových garáží môže byť problém s ich výzorom, plech totiž nie je práve nejestetičtějším materiálom na planéte. Steny sa však dajú opatriť omietkou, ktorá zaistí, že garáž bude vyzerať o niečo viac k svetu.