24.4.2017
 
Myslíte si, že garáže sa zákonite musí stavať iba z tehál a sú drahé? Chrániť svoj voz môžete oveľa lacnejšie a pritom stále efektívne.
 
 

Vlastná zložená garáž

Ešte pred pár rokmi by si možno rad ľudí ťukali na čelo, ale dnes sa dá naozaj zaobstarať aj montovaná garáž, ktorá dokáže byť kvalitatívne alternatívou murovaných stavieb. Vo svojom najlacnejším prevedení síce nevyzerajú tieto garážové stavby ako ktovieako veľké architektonické skvosty, ale komu ide hlavne o funkčnosť, ten rozhodne bude potešený.
 
Konštrukcia sa montuje až pri dodaní, jedná sa o stavebnicový prefabrikát. Skonštruovať montovanú garáž je jednoduché a utečie to ako blesk.
 

Zlepšenie vlastností

Garáže sa dodávajú v plechovom a drevenom prevedení. Drevená garáž je oveľa krajšej a pre vašej záhradu to nebude znamenať len ďalšie funkčné stavbu, ale aj dekoračný prvok. Musíte ale počítať s tým, že peňaženku roztvorte do široka. Nie síce toľko ako u bežných garáží, ale za ľudovky to taky nebude. Garáže plechové nie sú síce žiadne fešandy, ale stojí len pár stoviek a navyše sa dajú aj omietnuť, čím sa zvýši nielen ich odolnosť proti poveternostným podmienkam, ale aj ich sexappeal.
 

Parkovanie pre dvoch

Keďže cena plechových garáží na takej nízkej úrovni, nie je problém vytiahnuť z peňaženky o pár stoviek viac a kúpiť si rovno garáž pre dva autá. Nevadí, že doma máte iba jeden voz, kryt pred dažďom a zlodejmi ocenia aj návštevy. Ďalší priestor navyše sa dá zužitkovať aj ako skladisko či môže slúžiť ako domácej dielni.
 

Najlacnejší na trhu

V súčasnosti sa skutočne nedajú zaobstarať lacnejšie garáže ako tie, ktoré si na dvore zmontujete. Ide hlavne o plechové varianty. Drevené konštrukcie už sú o dosť drahšie, ale aj v tomto prípade sa jedná o cenovo dostupné kryté parkovanie.