21.4.2017
 
Garáž je efektívne riešenie, ako ukryť svoj automobil pred počasím, zvieratami, vandalmi aj zlodeji. Pokiaľ nemáte možnosť vybudovať pri dome murovanú garáž, môžete využiť niektorú z mobilných garáží. Sú plnohodnotnou alternatívou ku klasickej garáži a majú veľa výhod.
 
 

Výhoda č. 1: mobilita

Prvý a najväčšou výhodou hotových garáží je ich mobilita. Takúto to garáž môžete aj po rokoch jednoducho demontovať a presunúť na iné miesto, čo využijete napríklad z dôvodu sťahovania či rozšírenie pozemku.
 
 

Výhoda č.2: úložný priestor navyše

V plechovej garáži nemusíte parkovať iba vozidlo. Pri správnej voľbe veľkosti v nej môžete parkovať tiež motorku, bicykle či uskladniť sezónne športové náčinie, či aktuálne nepotrebné veci ako sú kosačka na trávu, záhradný nábytok a mnoho ďalšieho.
 
 

Výhoda č.3: jednoduchá a rýchla montáž

Jednou z výhod betónovej garáže je rýchla a jednoduchá montáž. Na rozdiel od murovanej garáže nečakáte mesiace na realizáciu. Montovanú garáž je schopná partia chlapov zložiť na potrebnom mieste len za niekoľko málo hodín.
 
 

Výhoda č.4: vhodné klimatické podmienky pre vozidlo

Montovaná garáž nemusí byť vykurovaná, vďaka tomu ušetríte nemalé náklady na energie. Garáž má navyše vnútri výborné klimatické podmienky. Vlhkosť vo forme pary uniká jednoducho von, do garáže je možné vstavať dodatočne napríklad klimatizáciu.
 
 

Výhoda č.5: ľahké a pevné riešenie pre vaše vozidlo

Možno vás názov montovaná garáž odrádza obavou, že bude mať garáž malú pevnosť a odolnosť. Opak je však pravdou. Pri stavbe garáže nepotrebujete zháňať ťažkú ​​techniku ​​a napriek tomu sa nemusíte báť, že by vám garáž odniesol vietor. Naviac vám stačí mať len rovnú plochu, napríklad betónovú dosku či dlaždice, na ktoré garáž postavíte.