7.4.2017
 
Potrebujete niekam ukrývať auto pred vplyvmi počasia a vandalmi, ale nemáte peňazí na zvyš? Hotová garáž je skvelou voľbou.
 
 
 

Betónová garáž

Jedným z riešení, ako si postaviť lacnú garáž je betónová garáž. Vďaka použitému materiálu má veľmi nízku obstarávaciu cenu, kedy oproti klasickej murovanej garáži ušetríte približne 50% nákladov. Stavba betónovej garáže vám zaberie len niekoľko hodín, navyše nie je nutné stavebné povolenie.
 
 

Drevená garáž

Ešte lacnejšie variantom je drevená garáž. Tiež drevenú garáž si zaobstaráte veľmi rýchlo. Stačí ju postaviť na 4 základové pätky, aby odolala silnému vetru. Betónovú garáž môžete využiť aj ako dielňu či menšie sklad. Drevenú garáž je potreba natrieť ochranným náterom, čím zvýšite jej životnosť a odolnosť.
 
 

Plechová garáž

Plechová garáž je bezpochyby najlacnejší variantom. Garáže sú vyrobené z oceľových profilov, s pozinkovaním. Plechová garáž má menšiu nevýhodu, že sa na priamom slnku rozpaľuje, preto je lepšie ju umiestniť do tieňa. Vyhnite sa až podozrivo lacným plechovým garáží od poľských a čínskych dodávateľov, ktorí používajú tenké plechy.
 
 

Montovaná garáž je skvelé riešenie

Hotová montovaná garáž je úplne skvelé riešenie, ak sa nechcete alebo nemôžete zdržovať nákladnou stavbou garáže. Môžete si vybrať tiež garáže radové, garáže pre dve vozidlá, prípadne je možné doplniť o prístrešok na auto. Obstarávacia cena je až o 60% nižšie, oproti klasickej murovanej garáži, ku ktorej navyše potrebujete stavebné povolenie. Hotové garáže možno prispôsobiť veľkosťou, farbou, vzhľadom, typom brán a zámkov, usadením okien a dverí, prípadne je možné doplniť o bočné vchod, a mnoho ďalšieho.