Ochrániť vozidlo môžete pomocou rôznych typov garáží a prístreškov. Vyberte si z mnohých materiálov.
 
 
 

Rýchle a lacné riešenie

Nie každý má čas a financie aj priestorové možnosti, aby staval typickú murovanú garáž. Moderná doba ponúka moderné možnosti, napríklad montované betónové garáže. V porovnaní s murovanou garáží sú tu o polovičku nižšie obstarávacie náklady, pričom funkčnosť zostáva maximálne zachovaná.
 
 

Plechová garáž

Ďalším variantom je plechová garáž, ktorá vyniká skutočne nízkou obstarávacou cenou. Kvalitné modely kúpite od 500 €. Jej stavba trvá v poriadku 3 - 6 hodín, podľa typu. Môžete ju postaviť svojpomocne alebo si objednať garáž aj s montážou.
 
 

Plachtová garáž

Pre tých, ktorí nechcú mať na trvalo montovanú garáž na záhrade, je tu ešte jeden variant, a to plachtová garáž. Je tvorená konštrukciou opatrenú práškovou povrchovou úpravou. Plachta je vodeodolná, z polyetylénovej tkaniny. Výhodou je jej veľká pevnosť, takže nehrozí jej pretrhnutie. Plachty bývajú opatrené prípravkom proti blednutiu či starnutiu, pri správnom zaobchádzaní majú skutočne dlhú životnosť. Plachtová garáž poslúži aj ako dočasný prístrešok na bicykel, motorku či drevo.
 
 

Prístrešky na auto

Jednoduchou variantom sú tiež prístrešky na auto. Jednoduchá konštrukcia s pultovou či valbovou strechou môže mať mnoho podôb. Možno ho využiť aj pre posedenie, predĺženie garáže či pracovné plochy v dielni. Prístrešok musí mať stabilnú konštrukciu a je dôležité jeho správne kotvenie. Prístrešok takisto zaobstaráte ako hotovú stavebnicu, ktorú zmontujete za pár hodín. Pod prístrešok je potrebné zvoliť vhodnú podlahu - dlažbu, betón, štrk alebo asfalt.