Nenechajte svoje vozidlo stáť pred domom na ulici, kde sa na ňom môže vyblázniť počasie alebo vandali. Ak máte rozsiahly pozemok, kúpte mu kvalitné zastrešenie.
 

Nové možnosti

V dnešnej dobe už nemusíme byť závislí na murovaných garážach, na trhu existuje celý rad lacnejších alternatív. Pre komplexnú ochranu je ideálna plechová a drevená garáž. Ide vždy o prefabrikovanou stavebnicu, ktorú si musí zákazník zložiť svojpomoci. Nejde ale o žiadnu veľkú výzvu, podľa návodu montáž zvládnu aj kutilskými gény Nepobozkaná jedinci. Ak vám ale nie je ľúto vyhodených peňazí, môžete zostavením garáže poveriť dodávateľa. Musíte si ale vybrať firmu, ktorá túto službu poskytuje. Nie všetci predajcovia toto ponúkajú.
 
 

Sú multifunkčné

Rovnako ako klasická garáž aj tie alternatívne nemusí fungovať len ako prístrešky pre auto, ich využitie je omnoho širšie. Hlavne majitelia rozmernejších záhrad budú radi za nový priestor, kde môžu uskladniť náradia v podobe rýľov, lopát či trávne kosačky. Montovaná garáž sa dá ľahko premeniť aj na dielňu. Stačí doniesť robustný stôl, zverák a ďalšie bežné nástroje, ktoré v poriadnej dielni nesmie chýbať.
 
 

Iba proti počasie

Ďalším riešením problému "kam s autom" môže byť garážové státie. Nejedná sa ale plnohodnotnú ochranu. Ide o strechu, ktorá bráni vozidlo iba proti dažďu a iným nepriaznivým vplyvom klímy. Môže sa to zdať málo, ale ak plánujete parkovať pri dome, okolo ktorého sa vinie plot, je po probléme. Málokto bude riskovať vlámaniu sa na cudzí pozemok len preto, aby kľúčom poškrabal autu lak. Nato existuje dostatočné množstvo adeptov parkujúcich na ulici.
 
 

Do záhrad sa hodí

Pokiaľ na vašej záhrade bujnie vegetácia v plnom prúde, môžu hlavne drevené typy garáží plniť aj úlohu estetickú. Drevo ako materiál vytvorený prírodou presne do takého prostredia pasuje.