16.10.2017

Nie je dôležitá len podoba vašej garáže, ale aj vnútorné prostredie. Niektorí ľudia si myslia, že keď vybudujú vykurovanú garáž, urobia tým pre svoje vozidlo to najlepšie. To je ale bohužiaľ veľký omyl. Skutočnosť je trochu iná. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, aké podmienky sú pre vaše auto v garáži najvhodnejšie. Uvidíte sami, že garáž, kde je horúco, nie je dobrým riešením.

Teplotné šoky spôsobujú veľké problémybetonova dvojgaraz


Predstavte si sami seba v zime. Vonku sú teploty hlboko pod bodom mrazu a vy sa vrátite domov, kde je izbová teplota. Je to pre vás veľký šok, ktorý v silných mrazoch môže byť teplotný rozdiel pokojne aj štyridsať stupňov. Vy budete minimálne poriadne prechladnutie, z toho sa však dostanete. Podobne je na tom aj vaše auto pri prechode z vonkajšieho mrazu do teplej betónovej garáže.

Ako zabrániť korózii


Vaše auto síce nedostane nádchu ako vy, ale zmena prostredia na ňom tiež zanechá nepríjemné stopy. Predovšetkým vodná para v prostredí garáže kondenzuje a mení sa vo vodu. Tá sa usadzuje na karosériu vášho vozidla a spôsobuje koróziu. To je samozrejme zlý jav. Našťastie prefabrikované betónové garáže majú dobré vetranie a nebývajú vykurované, teda ak nechcete garáž vykurovať vy sami. Nemali by ste to robiť.

Čo odporúčajú odborníci?


Hotové betónové garáže odporúčajú odborníci nechať bez vykurovania práve kvôli nebezpečenstvo kondenzácie vodnej pary. Ďalším dôležitým odporúčaním je zabezpečiť kvalitné vetranie, teda aj odvod vodnej pary. Obvykle ale má tento typ garáží dobré odvetrávanie už priamo zabudované. Stará sa o to výrobca, ktorý je samozrejme povinný splniť všetky normy týkajúce sa aj vetranie. Takže sa kondenzácia pary nemusíte báť. Ako vyzerá z vyššie uvedeného, ​​je lepšie zvoliť garáže bez kúrenia. Tie zaručia, že vozidlo nebude trpieť teplotnými šokmi. Významne potom predĺžite životnosť svojho auta a to sa vám určite bude hodiť.