2.10.2017

Potrebujete garáž a po dlhom rozhodovaní, či voliť to najlacnejšie riešenie, sa nakoniec rozhodnete vybrať si garáž betónovú. Lenže napriek tomu vo vás tak trochu hlodajú pochybnosti. Vybral / a som si správne? Pýtate sa sami seba. Pochybnosti pr rozhodnutí sú pochopiteľné. Ale nemáte sa čoho báť.

Investujete na roky dopredubetonova garaze hotovegaraze 5

Je jasné, že aj keď je už hotová vec, že ​​betónová garáž sa stane na ďalšie roky úkrytom pre váš automobil, ešte stále možno v kútiku duše pochybujete, či ste sa napríklad nemali rozhodnúť inak. Ale pokojne si za svojím rozhodnutím stojte a ničoho sa nebojte. Pretože síce nejde o najlacnejšie riešenie garážovanie - betónové garáže sú z radu prístrešky, plachtové a plechové garáže najdrahšie, ale za to ponúknu najväčší komfort. Neinvestujú zbytočne, zaobstarávate garáž na dlhé desaťročia dopredu.


Je len na vás, aké riešenie si vyberiete

Teda o svojom rozhodnutí nepochybujte, je správne. Čo vás ale čaká, ešte než k vám prefabrikovaná betónová garáž doputuje? V zásade ide hlavne o to, pripraviť pre ňu pôdu, a to doslova. V prvom rade zrovnať terén v mieste, kde má chystaná garáž stáť. Dajte si s tým prácu, nezabudnite všetko dobre rozmerať, použiť vodováhu. Jedine tak si zaistíte dokonalú rovinu. Je potom na vás, či zvolíte základovú dosku alebo len základové pásy.

Základová doska musí byť vystužená

V čom je rozdiel? Základové pásy sa nachádzajú iba po obvode garáže, zatiaľ čo základová doska je celoplošná. Ale pozor. Základová doska musí byť celoplošne vystužená oceľovými drôtmi. Ak by sa jednalo len o betónovú plochu bez vystuženia, potom nejde o kvalitný základ pre betónovú garáž z jedného kusu. Ale nechcete si vystužovať a celoplošne betónovať, základové pásy sú úplne dostačujúce. To je teda všetko, čo sa po vás žiada.