19.7.2017
 
Prepadajú vás myšlienky natiahnuť sa na záhrade alebo na terase? Pre relaxáciu a dobitie energie je potrebné zvoliť kvalitné lehátko.
 
 

Ako vybrať záhradný ležadlo?

 
Keď si vyberáte záhradné lehátko, najprv si ujasnite, koľko v ňom strávite času. Na trhu nájdete aj kúsky, ktoré mnohokrát predčia nábytok do interiéru. Vyberajte si preto pomaly a starostlivo. Zaujímať by vás mali parametre ako v akej polohe chcete odpočívať, tvrdosť lehátka, životnosť materiálu, veľkosť, váha lehátka, a mnoho ďalších.
 
 

Polohovateľné modely

Chcete mať možnosť odpočívať na lehátku v rôznych polohách? Potom jednoznačne zvoľte polohovateľné lehátko. Čím viac ponúka polôh, tým je to lepšie pre vás a vaše chrbát. U mnohých modelov možno nastaviť opierku hlavy, nôh i výšku rukoväťou. Do úvahy vezmite aj váhu ležadlá, aby bolo možné ho ľahko presúvať.
 
 

Aký typ lehátka?

 
Záleží na vás, či chcete tvrdšie lehátko. Možno ho opatriť polstrovaním. Pre tých, ktorí majú radšej tvrdšie materiály, sú v ponuke drevené lehátka, prípadne kovová s veľa vypnutou textíliou. Vankúše musia byť vodeodolné, ideálne so snímateľným poťahom.
 
 

Životnosť

 
Dôležitým parametrom u tohto kusu nábytku je životnosť. Čím viac investujete pri nákupe, tým dlhšie vám vydrží. Obľúbený je napríklad umelý ratan. Nie je náročný na údržbu, má dlhú životnosť. Zaobstarať si môžete celé sety, nielen ležadlo. Žiadanou a obľúbenou variantou sú kovová ležadlá. Podľa použitého materiálu sa líšia váhou. Krásne vám budú ladiť s kovovým záhradným nábytkom. Kovová lehátka sa vyrábajú z hliníka, ktorý je veľmi ľahký a odolný, veľmi praktický na údržbu.