13.7.2017
 
Dajte svojmu odpočinku a relaxáciu nový rozmer. Stačí si zaobstarať hojdacia sieť. Akonáhle si do nej ľahnete, okamžite zabudnete na všetky starosti všedného dňa.
 
 

Kde sa vzala hojdacia sieť?

 
Hojdacie siete sa do našej krajiny sa dostali z južnej a strednej Ameriky. Ako prvý je v 15. storočí využívali kolonisti, ktorí sa s nimi stretli u indiánskych kmeňov. Tí do nich ľahli do postele po celodennej námahe, aby nabrali nové sily na ďalší deň. Španielski cestovatelia následne tieto hojdacie siete ukázali na svojom kontinente, kedy je využívali tiež na stavbách či pri dlhých plavbách na lodiach.
 
 

Hojdacia sieť na leto

 
Dnešné hojdacie siete v nás evokujú leto a dovolenku. Najčastejšie ich môžeme vidieť v záhradách za slnečných letných dní. Zavesiť ich môžete medzi stromami, na pergolu, ale aj v miestnosti. Hojdacia sieť má veľmi upokojujúci účinok a vplyv na psychickú pohodu. Vziať si ju môžete na dovolenku aj na jednodenný výlet.
 
 

Klasická hojdacia sieť

 
Klasická hojdacia sieť poslúži pre relax aj odpočinok v záhrade, pri vode aj na terase. Vyrába sa v mnohých variantoch pre jedného i pre viac osôb. Tieto veľké siete sú určené pre celú rodinu. Vybrať si môžete aj špeciálne turistické siete hamaky. Tie majú malé rozmery a sú veľmi ľahké, aby sa vám vliezli aj do batohu.
 
 

Závesné hojdacie kreslá

 
Zaujímavou alternatívou sú tiež závesné hojdacie kreslá. Môžete v nich čítať knižku alebo sa rozprávať so svojimi priateľmi. Oproti hojdacím sieťam sú menšie a skladnejšie. Vďaka posedenie v tomto kreslu výborne uľavíte svojej chrbtici.