28.4.2017
 
Túžite po odpočinku po celodennej práci, ale mať bazén je pre vás značne nevýhodné? Kúpte si masážne vírivku.
 
 

Vírivka či masážne bazénik

Vírivka alebo masážne bazénik má štvorcový alebo kruhový tvar. Vnútorný priestor je spravidla ergonomický, aby bol pohodlný na sedenie. Využívať je možné ju celoročne, nevadí, keď nie sú umiestnené v interiéri alebo na terase. Z garáže môžete urobiť tiež domáce kúpele, kam túto vírivku umiestnite.
 

Potešte svoje telo

Malé nadzemné bazény slúži len na osvieženie, rozhodne si v nich nezaplávate. Vírivka síce nie je priamo určená na plávanie, ale obsahuje masážne trysky, ktoré na náš organizmus pôsobí veľmi blahodárne. Vodné trysky sú rozdelené podľa veľkosti, čím sú väčšie, tým vytvárajú silnejší prúd. Malé trysky sú ideálne pre masáž chrbtice, chodidiel či rúk. Výkon čerpadla musí zodpovedať počtu trysiek. Bodavá masáž rozhodne príjemná nebude. Spočiatku nezdržujte vo vírivke dlhšie, ako dvadsať minút.
 

Konštantná teplota

Na rozdiel od bazéna môžete spa využívať po celý rok. Stačí si nastaviť vhodnú teplotu, s ohľadom na okolitú teplotu vzduchu a na počasie. Odporúčaná teplota je okolo 37 stupňov Celzia. Navolená teplota zostáva vo vírivke nastavená neustále. Vírivka je neustále pripravená na použitie. Ak chcete si po celodennej práci v plechovej garáži oddýchnuť, potom máte skvelú šancu kedykoľvek.
 

Voda sa čistí sama

Voda sa vo vírivke čistí pravidelne sama. Používa sa systém s ionizérom. Vo vode je tak množstvo chemických látok iba minimálne. Kúpanie nebude sprevádzať zápach chlóru, ako keď vyrazíte na bazén. Vodu podľa intenzity používania, vymeňte za tri až štyri mesiace.