19.4.2017
 
Než sa pustíte do stavby garáže, musíte sa rozhodnúť, aký chcete typ. Drevená? Betónová? Plechová? Každá z nich má svoje pre a proti.
 
 
 

Drevená garáž

Pozrime sa na drevenú garáž. Tú si prakticky zvládne doma vybudovať každý šikovnejší domáci majster. Zhotoviť sa dajú jednoduché drevené garáže, ktoré postavíte na betónovú plochu. Vrch konštrukcia je pokrytý napríklad plechom. Steny sú spravidla drevené a je potrebné ich naimpregnovať. Drevenú garáž kúpite aj ako hotovú stavebnicu.
 
 

Plechová garáž

Plechová garáž je obľúbenejšie, ale o niečo málo drahšie, než drevená garáž. Plechy sa môžu privariť k oceľovej konštrukcii. Kvôli zlodejom farebných kovov nie sú doporučované garáže z hliníka. Oveľa lepšie a odolnejšie je nerezový plech. Plechová garáž môže mať aj kvalitné zabezpečenie. Relatívna výhodou plechové garáže sú nízka cena a ľahká udržiavateľnosť. Plechovú garáž si môžete prispôsobiť na mieru svojim požiadavkám, takisto si môžete vybrať farbu plechu.
 
 

Betónová garáž

Betónové garáže z prefabrikátov sú výhodnou variantom. Garáž môže byť vybavená farebnou omietkou, osadená oknami a napríklad bočnými dverami. Montovaná garáž je dovezená na pozemok, stačí ju postaviť na rovný povrch. Betónová garáž s podlahou ponúka široké možnosti využitia.
 
 

Solídny garáž

Vybudovať solídny garáž, ktorá bude mať priestor aj na malú dielničku a uskladnenia náhradných dielov alebo pneumatík nás nemusí vyjsť príliš draho. Betónová garáž vás bude stáť o polovicu menej oproti murovanej garáži. V zime nebude vaše auto premrznuté a v lete sa nemusíte obávať rozpáleného interiéru vozidla. Neoslovila vás ponuka garáží? Možno si vystačíte s obyčajným prístreškom pre auto. Ten ochráni vozidlo pred dažďom, snehom a aj vetrom.